Václav Štech: Habada a Jordán

27. duben 2019

Školská komedie vás sice vrátí do dob Rakouska-Uherska, ale jde v ní vlastně o témata velmi současná. Poslouchejte do soboty 4. května 2019.

Hraje se tu o touze po kariéře, o mezích slušnosti a prosté lidské potřebě chovat se čestně. A také o podvodu a mstivosti. Když se pozorně zaposloucháte a zvyknete si na mluvu poněkud archaickou, přesto však půvabnou, dokážete si tohle komorní drama představit jistě i v naší době. Je to prostě tak. Někteří lidé a některé věci se nemění...

Účinkují: Miroslav Holub, Karel Vochočej, Milena Asmanová, Přemysl Matoušek, Stanislav Malý, Miluše Dreiseitlová, Vlasta Vlasáková, Zdeněk Dřevojánek, Zdeněk Hradilák, František Šec a Miroslav Horák
Rozhlasová úprava: Jan Procházka
Dramaturg: Jaromír Ptáček
Režie: Věra Pražáková
Natočeno v roce 1971.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Jaromír Ptáček
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.