Václav Štech: Habada a Jordán

27. duben 2019

Školská komedie vás sice vrátí do dob Rakouska-Uherska, ale jde v ní vlastně o témata velmi současná. Poslouchejte do soboty 4. května 2019.

Hraje se tu o touze po kariéře, o mezích slušnosti a prosté lidské potřebě chovat se čestně. A také o podvodu a mstivosti. Když se pozorně zaposloucháte a zvyknete si na mluvu poněkud archaickou, přesto však půvabnou, dokážete si tohle komorní drama představit jistě i v naší době. Je to prostě tak. Někteří lidé a některé věci se nemění...

Účinkují: Miroslav Holub, Karel Vochočej, Milena Asmanová, Přemysl Matoušek, Stanislav Malý, Miluše Dreiseitlová, Vlasta Vlasáková, Zdeněk Dřevojánek, Zdeněk Hradilák, František Šec a Miroslav Horák
Rozhlasová úprava: Jan Procházka
Dramaturg: Jaromír Ptáček
Režie: Věra Pražáková
Natočeno v roce 1971.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Jaromír Ptáček
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

vladana.jpg

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.