V čem byla Ósakaová na Australian Open lepší než Kvitová? Otázka pro mentálního kouče Radka Šefčíka

20. únor 2019

Stačí k medaili „jen“ píle a talent? Nebo je tu ještě něco navíc, co je v hlavě? Ovlivnilo to hru Petry Kvitové ve finále Australian Open? V Blízkých setkáních odpovídal na otázky Stáni Lekešové mentální kouč Radek Šefčík.

„Málokdo pracuje na mentální stránce a v našich oblastech je strašně podceňovaná. Přitom to, na co myslíte, ovlivní vaší akci,“ ujišťuje kouč vrcholových sportovců a rozebírá prohru Petry Kvitové ve finále Australian Open s Naomi Ósakaovou.

Radek Šefčík

„Byly tam momenty, které nebyly vyřešeny tak, jak měly být. Koncentrační detaily, věci s rutinou před podáním, před returnem… Kdyby tam byl kdokoli jiný, tak ho Petra dá. Ale Naomi ukázala obrovskou mentální sílu mezi druhým a třetím setem. Je to nová krev a japonská mentalita. Je vidět, že pracuje na mnoha věcech.“  

Jak se dá dosáhnout dobré mentální nastavení? Jsou mužský a ženský tenis jiné sporty? Jak by měl pracovat trenér fotbalových mužstev? Jaká je práce kouče v kolektivních a individuálních sportech?

autoři: Stáňa Lekešová , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.