Úžasné životy: Spisovatel a písničkář Jan Vodňanský podle herečky Světlany Nálepkové

24. červenec 2022

Pro herečku a zpěvačku Světlanu Nálepkovou byl spisovatel, skladatel a písničkář Jan Vodňanský původně jen jménem na magnetofonové kazetě, když poslouchala písně, které tvořil s Petrem Skoumalem.

Dramaturgie: Marek Mojžíšek
Zvukový mistr: Ivana Možná
Premiéra: 30. 5. 2021
Produkce: Klára Illiašová

Tehdy to pro ni byl zakázaný zpěvák, kterému po podepsání Charty 77 komunistický režim odebral kvalifikaci. Po mnoha letech se potkali na ulici, kde je představil společný známý. Tehdy už mohl Jan Vodňanský opět vystupovat a Světlana Nálepková, tehdejší členka Mimtria, se mu nabídla, že by s ním ráda spolupracovala, kdyby byla příležitost.

Toto setkání bylo začátkem dlouhodobé spolupráce a přátelství, které trvalo 37 let. Vzniklo z něj několik společných písní a nespočet vystoupení. Kdy a za jakých okolností se Světlana Nálepková s Janem Vodňanským viděli naposledy si poslechněte v v tomto díle Úžasných životů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...