Tři romantické pohádky Clemense Brentana vypráví Pavel Soukup

29. leden 2023

Tři pohádky Clemense Brentana, ve kterých musí chytrost, krása a skromnost bojovat se zlobou, závistí a pýchou. Šikovného Chytráčka král vyznamenává svou zvláštní přízní, takže na něj ostatní dvořané začnou žárlit. A tak ho posílají plnit nesplnitelné úkoly. I panna z myrtového keře si musí poradit se zlobou hned devíti závistivých vražednic. Co všechno se může pokazit, když princeznu Rosalinu komorná při česání neopatrně zatahá za vlasy? Víc, než by vás napadlo!

Účinkuje: Pavel Soukup
Napsala: Marie Říhová
Překlad: Jiří Munzar
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1987

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.