Tři muži a smrt. Po popravě generála Heliodora Píky

Neuvěřitelný příběh lékaře, který tajně nabalzamoval a ukryl Píkovo tělo, a příběh dvou mediků, kteří se rozhodli uchovat pro historii podobu mrtvého Heliodora Píky. Poslouchejte měsíc po odvysílání na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.cz.

Autor: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Daniel Moravec
Natočeno: v roce 2010

O průběhu procesu, vykonstruované žalobě, temné úloze tehdejšího prokurátora Karla Vaše i statečné smrti tehdy 52letého divizního generála Píky, bylo od roku 1989 již hodně napsáno. Mnohem méně se ale ví o úloze tří dnes již zapomenutých lidí, kterým justiční vražda generála Píky v roce 1949 zasáhla hluboce do života.

Heliodor Píka

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.