Tomáš Klus živě akusticky. Koncert a rozhovor ve Dvojce u piana

22. únor 2023, aktualizováno

Zpěvák, skladatel a herec Tomáš Klus vystoupil v hudební talkshow Jiřího Holoubka a publiku v Radiocafé Vinohradská 12 zazpíval některé své známé hity.  

Odkud se zjevil Tomáš Klus? „Původně jsem přišel do Prahy s tím, že budu olympijským vítězem, a šel jsem trénovat moderní pětiboj. Ale spadl jsem z koně,“ ohlíží se za minulostí populární zpěvák.

Pak se setkal s divadelníky, kteří mu prý otevřeli nové obzory. „A do toho se vrátila moje láska, hudba,“ popisuje své začátky. Přihlásil se na DAMU a k tomu hrál na kytaru.

Sláva přišla takříkajíc naráz. „Měli jsme koncert v Hradci Králové na Majálesu. Tam se před námi zjevilo 20 tisíc lidí, kteří všichni zpívali. Koukali jsme překvapeně. Díky tomu jsem zjistil, že sláva není nic. Je to jen iluze, nafouknutý balón, který může kdykoli splasknout,“ ujišťuje zpěvák.

„Když se vám vrcholně daří, tak máte spoustu nových přátel a je jednoduché uvěřit tomu, že jste bůh,“ vypráví umělec, který pocitu vlastní důležitosti nepropadá. „Koncerty mám postavené na tom, že je to náš společný okamžik. Jestli využívám svého postavení, tak jedině k tomu, abych připomínal všem, že přes všechny rozdíly nám všem tluče srdce stejně,“ uzavírá Tomáš Klus.  

autoři: Jiří Holoubek , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.