Aneta Langerová živě akusticky. Koncert a rozhovor ve Dvojce u piana

2. březen 2022

„My takhle nehrajeme. Jenom doma. Nebo když skládáme písně,“ přiznává Aneta Langerová v hudební talkshow Jiřího Holoubka Dvojka u piana. V Radiocafé Vinohradská 12 hrála spolu s klavíristou a spoluautorem písní Jakubem Zitkem. Poslechněte si její nové písničky i známé hity v novém hávu. Jako bonus vedle novinek Marie nebo Bílý den zazní i cover verze písně Karla Plíhala Ráda se miluje. Pořad Dvojka u piana najdete jako podcast k off-line poslechu pouze v aplikaci mujRozhlas.

„Pro nás je to výjimečné. My takhle úplně nehrajeme. Jenom třeba doma nebo když skládáme nějaké písně. Protože Jakub Zitko je spoluautor mnoha písní a zároveň producent alba. Doma si takhle hrajeme na kytaru a u piana a zpíváme si u toho,“ vysvětluje v Radiocafé Vinohradská 12 zpěvačka Aneta Langerová.

Jak vůbec zvládala období, kdy se nesmělo vystupovat? „Jsem introvert, takže jsem si ten klid docela užívala. Všichni jsme si odpočali, myslím. Nám se asi nestalo, abychom rok a půl seděli doma a nic nedělali. Jsme pořád na cestách, pořád v jednom kole. A teď jsem si užívala to těšení na první možnost střetu s publikem.“

Během jejího vystoupení ve Dvojce u piana zazněly skladby Bílý den, Marie, Svatá Kordula, Jak krásné je být milován, Voda živá a coververze písně Karla Plíhala Ráda se miluje.

autoři: Jiří Holoubek , rota

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.