Tobogan s Lucií Bílou

19. březen 2017

V mimořádném (nedělním) vysílání Toboganu jsme vysílali z Otvovic, malé obce nedaleko Prahy, kde žije Lucie Bílá, hlavní host pořadu.

Natáčeli jsme v „kulturáku“, kde poprvé zpívala a teď se snaží o jeho záchranu a obnovu. Aleš Cibulka ale v hledišti našel i nejnovější „objev“ Lucie, přítele Radka.

„Slyšel jsem, že teď klukům do 40 kupujete motorky,“ říká Cibulka. „Já sice nemám dva metry, nejsem svalouš, ale…“ Co na to zpěvačka? „Kdybyste Aleši byl tak hodnej jako ten můj, klidně vám těch motorek koupím kolik budete chtít.“

Pořad jsme natáčeli před vypradným hledištěm, beznadějně vyprodáno bylo už několik týdnů před vysíláním.

autor: Jakub Hritz

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.