TGM. Jediný Čech, kterého všichni znají pod zkratkou jeho jména

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prezident T. G. Masaryk v tmavé verzi svého sportovně laděného vycházkového „stejnokroje“

Intelektuál, spisovatel a politik Tomáš Garrigue Masaryk byl spolutvůrcem samostatné Československé republiky a jejím prvním prezidentem. Napsal Petr Stančík. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Prožil dlouhý život plný zvratů. Bojoval proti pravosti Rukopisů královédvorského i zelenohorského stejně energicky jako proti obvinění Leopolda Hilsnera z rituální vraždy. Zaplatil atentát na Lenina a popíjel kafíčko s Mary Pickfordovou.

Byl odsouzen k smrti a přitom má svůj vlastní zákon. Slušelo mu to na koni i na stříbrných desetikorunách. Lidé ho buď milovali, nebo nenáviděli, nic mezi tím. Byl to opravdový velikán ve všem, co dělal, dobře i hůř.

Další Příběhy z kalendáře patří spisovatelce, díky které vznikl detektiv Hercul Poirot.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související