Tereza Kostková, František Ringo Čech a Luděk Munzar novými moderátory Dvojky

Tereza Kostková ve studiu Dvojky během jejího prvního vysílání pořadu Dvanáct ve dvanáct

Od ledna se mohou posluchači Českého rozhlasu Dvojky těšit hned na dvě nové moderátorské tváře. A to v poořadech Dvanáct ve dvanáct a Hvězdy vinylu.

Herečka a moderátorka Tereza Kostková doplní tým moderátorů hudebního pořadu Dvanáct ve dvanáct. Po boku Miluše Bittnerové, Petra Vacka, Dalibora Gondíka, Richarda Pachmana a Petra Jančaříka provede posluchače hodinou příjemné nálady s písničkami, které doplní vlastními zážitky.

„Pro někoho, kdo je odkojen krásným mluveným slovem, veden láskou k promluvě i poslechu, k půvabům a hodnotám češtiny a obsahu myšlenky, je nabídka na kvalitní rozhlasovou práci darem z nebes. A jak známo, dary z nebes se neodmítají nejen o Vánocích. Těším se velmi,“ říká Tereza Kostková.

Hvězdy vinylu i mikrofonu

Průvodce novým hudebně zábavným dokumentem Hvězdy vinylu o populární hudbě od 60. let po dnešek bude František Ringo Čech. V každém dílu přivítá hosta, který danou dobu prožil.

V prvním díle se posluchači setkají s hudebníkem Karlem Šípem. Dalšími budou například Karel Vágner nebo Martha Elefteriadu. Pořad si posluchači mohou naladit každou neděli v 10:30 hodin.

Hudební vzpomínky bez sentimentu

„Jde o vzpomínkový, ale ne sentimentální pořad o hudbě a dění v minulém století. To bylo pro mě nádherné. Navzdory tomu, že byl útlak, perzekuce a nikam se nesmělo. Pro mě prostě to století bylo krásné a víte proč, protože jsem byl mladý a mládí nám dovolí zapomenout na všechny útrapy. Ty jsou naštěstí za námi a já dneska dělám tenhle pořad,“ doplňuje Ringo Čech.

Karel Šíp a František Ringo Čech

A jak se na práci s novými moderátory těší šéfredaktor Dvojky Miroslav Dittrich: „Jsem opravdu rád, že Tereza Kostková i František Ringo Čech řekli ano. Vážím si i toho, že oba považují práci v Českém rozhlase za prestižní.“

Okouzlení slovem

Na četná přání posluchačů se ve vysílání objeví ještě jeden zcela nový pořad. A s ním i další dva noví moderátoři: František Novotný a Luděk Munzar. Oba tvůrci zastávají názor, že slova se nemají počítat ani měřit, ale vážit. Také proto se jejich pořad o češtině jmenuje Okouzlení slovem.