Teď pořád někdo leze do studené vody, diví se Aleš Cibulka. Tobogan navštívila Jitka Čvančarová a další „báby z ledu“

19. březen 2022

Jaké mají ideální „péhá“ herečky Jitka Čvančarová, Zuzana Kronerová a kadeřnice hvězd Blanka Hašková? Co je ještě potřeba pro domácí otužování? A je lepší mělnická, nebo vinohradská voda? Moderuje Aleš Cibulka.

„Po ránu jsem rád, že žiju, natož abych lezl do studené vody,“ přiznává Aleš Cibulka a vítá v Toboganu herečky Jitku Čvančarovou a Zuzanu Kronerovou.

Jsou vyhlášené tím, že se rády otužují. „Teď někdo pořád leze do studeného,“ komentuje Cibulka. 

Herečka Zuzana Kronerová se rozvyprávěla nejen o natáčení filmu Bába z ledu, který dal podtitul dnešnímu Toboganu. Tématem hovoru byla i barva brýlí, které si přinesla s sebou. 

Jitka Čvančarová se svěřila i s neobvyklými zážitky z otužovací expedice, kdy skákala z výšky do ledové vody a vystoupala na Sněžku v plavkách. 

Kdo upravuje vlasy Aleši Cibulkovi? Funguje otužování i na následky mejdanů? Je lepší voda z Mělníka, nebo z rozhlasového kohoutku? V kterém věku se dá s otužováním začít?

autoři: Aleš Cibulka , juk

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.