Taťjana Medvecká: Já nemám maturitu! Zato mám červený diplom z DAMU

19. listopad 2019

Zlatá kaplička se stala její domovskou scénou hned po škole. „Asi to byla shoda okolností a děkuju pánubohu za to štěstí,“ vzpomíná herečka v Blízkých setkáních.

„V mládí jsem moc chtěla hrát a nic jiného jsem neřešila. Teprve později jsem začala řešit třeba to, že stojím vedle pana Högera,“ přiznává se upřímně moderátorce Tereze Kostkové.

Jak je to s tou školou?

Taťjana Medvecká a Tereza Kostková

Na DAMU se Taťjana Medvecká přihlásila už ve druhém ročníku gymnázia. Uspěla, a tak se stalo něco neuvěřitelného: „Já nemám maturitu! Zato mám vysokoškolský červený diplom z DAMU!“

Žádala prý pak na ministerstvu školství, aby si mohla maturitu dodělat externě. „Odpověděli mi tenkrát, že je to umožněno zákonem až po 21. roce života, ale to už jsem končila DAMU a všichni mi říkali, že na to už se mě nikdo nebude ptát. Ale já jsem taková, že to na sebe prozradím,“ směje se herečka.

Sleduje Star Dance? Chtěla do této soutěže? Proč se nerozhodla pro nakročenou cestu k baletu? Jsou role, na které dodnes ráda vzpomíná? Je dobrou babičkou?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.