Světlana Nálepková: Nemyslím a taky jsem

21. září 2014

Herečka a zpěvačka překypující energií. Asi proto má meditaci „na salámu“. A všichni čerti s ní šijí zase proto, že má kozácké předky. Anebo ne?

Její výrok „Nemyslím a taky jsem“ natolik okouzlil doktora Iva Šmodase, že neodolal a hned v úvodu se zeptal: „Jak jste to myslela? Či spíše nemyslela?“

Kromě odpovědi na tuto otázku Světlana Nálepková prozradila, jak to je s hrdiny a kozáky v jejím rodokmenu. A zavzpomínala na své dětské průšvihy i úspěchy.

Legrace z meditace

Díky jejímu vyprávění můžeme také navštívit Malý Tibet a školu, kterou v Mulbekhu buduje hnutí Brontosaurus.

Nahlédnete útrapy, nástrahy, ale i výhry vysokohorské turistiky a nakonec zjistíte, že i když se vypráví o tak důstojné a povznášející záležitosti, jako je meditace v tichu, může to být velká legrace. Zvlášť pokud máte v batohu „štangli“ salámu.

Záznam tohoto pořadu i jeho ostatních dílů naleznete v iRadiu.

autor: Markéta Košťáková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.