Muž střední postavy, výstřední představivosti a velikého ducha. Arnošt Goldflam v Lenošce Iva Šmoldase

20. červenec 2014

Kterak se zbaviti milence, vám poradí zpěvačka Dáša Součková. Jak tohle téma souvisí s Arnoštem Goldflamem ale budete muset zjistit sami.

Arnošt Goldflam se s moderátorem Ivem Šmoldasem bez váhání shodli na tom, že mají mnoho společného. Přístup ke sportu, spořivé tatínky i přesvědčení, že škudlit fantazií není radno. Že i ty nejpravdivější historky si žádají dotvoření a že fikce zdaleka není totéž co lež.

Vedle tohoto muže střední postavy, výstřední představivosti a velikého ducha do lenošky usedla zpěvačka s hladivě hlubokým hlasem Dáša Součková. Také od ní uslyšíte vyprávění o rodičovských starostech i radostech, dětských i školních letech, ale i hudební návody.

Záznam tohoto pořadu i jeho ostatních dílů naleznete v iRadiu.

autor: Markéta Košťáková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.