Komické výstupy, vážnou hudbu i horor o špagetě. To vše zvládá Petr Vydra

19. říjen 2014

Co spojuje dramaturga, dramatika, publicistu, spisovatele, herce, rozhlasového moderátora a stand-up komika Petra Vydru s hercem, dabérem, textařem, zpěvákem, skladatelem, muzikantem a módním návrhářem Martinem Písaříkem?

Kromě počtu profesí? Oba byli v mládí odkládáni do sportovních a turistických kroužků, které se jim postaraly o mnoho veselých i traumatických zážitků. Oba byli vyloučeni z pěveckého sboru. A dokonce také oba velmi novátorsky otextovali slovenskou lidovou píseň „To ta Hel´pa“.

I když Martin Písařík přijel do týnské Sokolovny bez své kapely Akustik, zahrál a zazpíval zde s kytarou několik svých písní. Dámskou část publika nenechaly na pochybách o tom, že je skutečný romantik.

Prdlé pohádky

Petr Vydra pak nezaváhal a předvedl zcela neromantickou, zato velmi vtipnou, ukázku ze svých výstupů „Na stojáka“.

Stranou nezůstaly ani jeho výlety za mystifikačními reportážemi, které podnikal spolu s Dominikem Heřmanem Lvem, či Pavlínou Wolfovou.

A nezapomněl se podělit ani o „Prdlé pohádky“. Tedy netradiční, ale velmi vydařenou, pohádkovou knížku. Napsal ji společně se skupinou stand-up komiků.

Jak to vypadá, když se setkají tři pohotoví glosátoř? Poslechněte si ze záznamu v iRadiu.

autor: Markéta Košťáková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.