Komické výstupy, vážnou hudbu i horor o špagetě. To vše zvládá Petr Vydra

19. říjen 2014

Co spojuje dramaturga, dramatika, publicistu, spisovatele, herce, rozhlasového moderátora a stand-up komika Petra Vydru s hercem, dabérem, textařem, zpěvákem, skladatelem, muzikantem a módním návrhářem Martinem Písaříkem?

Kromě počtu profesí? Oba byli v mládí odkládáni do sportovních a turistických kroužků, které se jim postaraly o mnoho veselých i traumatických zážitků. Oba byli vyloučeni z pěveckého sboru. A dokonce také oba velmi novátorsky otextovali slovenskou lidovou píseň „To ta Hel´pa“.

I když Martin Písařík přijel do týnské Sokolovny bez své kapely Akustik, zahrál a zazpíval zde s kytarou několik svých písní. Dámskou část publika nenechaly na pochybách o tom, že je skutečný romantik.

Prdlé pohádky

Petr Vydra pak nezaváhal a předvedl zcela neromantickou, zato velmi vtipnou, ukázku ze svých výstupů „Na stojáka“.

Stranou nezůstaly ani jeho výlety za mystifikačními reportážemi, které podnikal spolu s Dominikem Heřmanem Lvem, či Pavlínou Wolfovou.

A nezapomněl se podělit ani o „Prdlé pohádky“. Tedy netradiční, ale velmi vydařenou, pohádkovou knížku. Napsal ji společně se skupinou stand-up komiků.

Jak to vypadá, když se setkají tři pohotoví glosátoř? Poslechněte si ze záznamu v iRadiu.

autor: Markéta Košťáková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...