„Strašně bych chtěla mít tančírnu.“ Anna Polívková o svých snech s Terezou Kostkovou

19. únor 2019

S tancováním nezačala až ve StarDance. „Lidi si to myslí, ale já se ráda pohybuju,“ uvádí to na pravou míru herečka Anna Polívková v Blízkých setkáních Terezy Kostkové.

„Strašně bych chtěla mít sál, kam by mohl přijít kdykoli kdokoli a začít tančit na příjemnou hudbu,“ svěřila se Anna Polívková na Dvojce. „Vždycky by tam tančili dva nebo čtyři lidi, ti by byli placení, aby člověk neměl pocit, že je tam sám. Střídali by se tam dýdžejové… Byla by to taková platforma, kde hraje dobrá muzika a můžete si zatancovat.“

Co je finské tango? Kde a kdy bude Anna Polívková koncertovat se svou kapelou? Jak se cítí na jevišti s tátou? Do jakého projektu by nikdy nešla?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.