Stella Zázvorková. Díky jménu měla být krásná jako hvězda francouzského románu

Měla být krásná jako hvězda francouzského románu. Očekávání matky ale nenaplnila. I přesto byla Stella Zázvorková nepřehlédnutelná v každé etapě svého života. Z divoké a svéhlavé dívky se stala přední česká herečka, skvělá kuchařka, báječná hostitelka. Herečtí kolegové se stali její rodinou. Hráli spolu divadlo, jezdili na dovolené, dokonce žili pod jednou střechou. Přestože ji dodnes vnímáme zejména jako komičku, v soukromí se vyrovnávala s tragédií. 

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...