Štefan Margita chodí pro rady ke kartářce

24. leden 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Štefan Margita

Když potřebuje poradit, co dál, jde za kartářkou. Kariéru prý ale podle karet neplánuje.

Jedna kartářka kdysi Štefanu Margitovi předpověděla, že vyhraje Pražské jaro. Stalo se. S kartami se prý tedy radí dál.

Jen kariéru nenechává na nich, ale na vlastním rozumu. Svou kariéru plánuje ukončit v roce 2019. Protože člověk sice může pořád zpívat, ale otázkou je pro koho.

Hýčkání a pokuty

Po 10 letech se teď vrací na scénu Národního divadla. „Tenoři jsou exotické ptactvo, které potřebuje být hýčkáno,“ říká. Prozradil ale také, že má rád divadelní průšvihy.

Sám třeba jednou odzpíval árii na rampě pro Hanu Zagorovou, i když to neměl narežírované. Nedostal kvůli tomu měsíční gáži.

Z nouze ctnost

Chtěl být pilotem, ale nechtěl kvůli tomu studovat vojenskou školu. Jinak to nešlo. A tak se dal na focení, které ho bavilo.

Dokonce to i vystudoval. Ale když vyfotil stotisícího člověka na občanku, nechal toho. A protože si rád zpíval, nastoupil nakonec na konzervatoř.

Poslechněte si pořad ze záznamu v iRadiu.

autor: Filip Lukeš
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová