Stateční kapitáni. Jak se z milionářského kluka stane pravý a nefalšovaný námořník

6. březen 2021

Patnáctiletý Harvey stráví na rybářském škuneru několik týdnů a zažije to, co by nezažil celý život. Hru podle knihy Rudyarda Kiplinga poslouchejte týden po odvysílání na webu Dvojky nebo v mujRozhlas.cz.

Účinkují: Vít Ondračka, Michal Bürger, Petr Pelzer, Jan Skopeček, Alois Švehlík, Ivan Gübel, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Ladislav Županič a Karel Richter
Napsala: Martina Drijverová
Dramaturgie: Ivan Hejna
Překlad: Pavla Moudrá
Hudba: Tomáš Pergl
Režie: Maria Křepelková
Natočeno: 1998

Rozmazlenému Harveymu sice rodiče dávají velmi vysoké kapesné, ale jinak se svému synovi vůbec nevěnují. Harvey neumí ani pozdravit, hraje poker, pije a kouří. Jednoho dne se však jeho život obrátí na ruby a on se ocitne na rybářské lodi ve společnosti chudých rybářů. Od nich se naučí jak kuchání ryb a opravdické práci, ale i slušnému chování. Nebude to pro něj ale jednoduchá cesta.

Kdo vytáhnul rozmazleného chlapce z vody? Kolik peněz dostává Harvey jako kapesné? Co všechno se na lodi naučí? Jak dlouho Harvey na lodi bude?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...