„Šťastných je v Česku skoro třináct tisíc.“ Omeletky Haliny Pawlowské

14. srpen 2021

Omeletky jsou dnes naplněné štěstím. Jak prozradila Halina Pawlowská, asi největší štěstí pocítila, když na svět přivedla děti, ale nebylo to tak jednoduché. 

Můj muž se na děti necítil. Když jsem s ním o nich diskutovala, tak řekl: „Myslím, že bychom si radši měli pořídit psa. Ten totiž žije tak zhruba patnáct let, ale dítě… třeba i osmdesát!“ A tak jsme si do roka pořídili jezevčíka Edu a holčičku Natálku.

Depresivní nálada občas leze na nervy

Permanentně nešťastně působí jedna moje kamarádka. Mám ji moc ráda, ale občas mi její depresivní nálada leze na nervy. Seděly jsme minulý víkend u nás na chalupě. Teplo, léto, hvězdy nad hlavou. A kamarádka pořád mlela o tom, jak jsou na tom všichni bídně a jak bude ještě hůř.

Namítla jsem, že přece nejsou všichni lidé tak hnusní, zbídačelí a nešťastní. „Prosím tě!“ frkla, „přiveď mi sem jednoho hezkýho, zdravýho, bohatýho a šťastnýho člověka a… já ho zabiju!“

Místo talismanu 22 plyšáků

Příjmení Šťastný nosí v Česku 12 707 obyvatel. Vzniklo buď z přídavného jména šťastný jako pojmenování podle povahy, nebo jde o překlad latinského rodného jména Felix.

Říká se, že štěstí nosí talisman. Pochází z arabského slova "talásim", což znamená kouzelný, posvěcený. Já jsem měla do svých patnácti v posteli dvaadvacet plyšáků a než jsem usnula, tak to byla docela honička, protože jsem měla komplikovaný rituál. Nejen že se před spaním musím se všemi rozloučit pohlazením, ale musím je držet jednou rukou všechny najednou…

V Omeletkách se dozvíte, jak vnímá štěstí herec a muzikant David Kraus, filmy o štěstí doporučí Vašek Šanda. Uslyšíte báseň Věry Čílové a povídku Haliny Pawlowské, která přidá i recept na kulajdu.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související