Stále hůř se odhodlávám k nové práci, přiznává Michal Prokop
Po deseti letech od posledního alba, vydává známý zpěvák a skladatel nové s názvem Mohlo by to bejt nebe. Vzniklo po dlouhé pauze.
„Po roce 2006 jsem se už k hudbě vracet neplánoval. Pak jsem natočil desku Poprvé a naposledy a v roce 2012 vyšla deska Sto roků na cestě. Stále hůř se odhodlávám k nové práci. Petr Skoumal i Pavel Šrut mezitím bohužel zemřeli a já nevěděl, jak dál,“ přiznává hudebník a bývalý politik.
„Impulsem byl text Tomáše Rorečka. Písničku jsem měl hotovou během dvou hodin. Oslovil jsem Jiřího Žáčka a postupně jsem napsal sedm nových věcí, je tam i jedna starší. A najednou se objevilo dvanáct písní. Album obsahuje také píseň Svět naruby Ježka, Voskovce a Wericha,“ vypočítává Michal Prokop a dodává: „Ještě bych se chtěl vrátit na jeviště před živé lidi a zahrát jim. To je jasná vize. Mj. i z nové desky Mohlo by to bejt nebe.“
Jak to všechno začalo
K hudbě ho přivedl v mládí spolužák. „Nikdy mě nenapadlo, že se to stane mojí profesí. Kapela Framus byla nazvána podle strun, které mi táta dovezl z Německa. Jazz jsem poslouchal už na gymnáziu. K blues, americké hudbě a soulu jsem se dostal až v roce 1967, kdy jsme jako studenti ve Francii na výměnném pobytu nakoupili pár takových výběrů, které mě zaujaly.“
Michal Prokop zavzpomínal i na Semafor: „V Semaforu jsem byl asi tři a půl roku od roku 1972, byl jsem členem souboru, který hrál Kytici. Dostal jsem se tam tehdy přes Hanku Zagorovou. Vzpomínám na to strašně rád.“
Související
-
Ve škole mi při zpěvu učitelka říkala, abych jen otvíral pusu, směje se Jiří Macháček
Hudbu má Jiří Macháček zřejmě v genech a byla jeho snem. Skupina Mig 21 vznikla v roce 1998, první album pak v roce 2001.
-
Dřív jsme se před sebou styděli hrát, tak jsme na zkouškách zhasínali, směje se Petr Fiala
Znáte kapelu Slepé střevo? Dnešní název Mňága a Žďorp už je mnohým jistě povědomý. Co znamená? Vysvětluje ten nejzasvěcenější, tedy frontman hudebního uskupení.
-
Myslím, že se nám splnilo všechno, co jsme v životě chtěli, bilancuje Josef Pavka z kapely Argema
Název skupiny je podle afrického motýla. „Tehdy se musely názvy schvalovat. Uspěli jsme s názvem Argema. Když jsme dokázali, že je to motýl, tak nám to povolili,“ vzpomíná.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.