Sprostá slova jsou v písni Na kolena šrapnelem, vysvětluje Ivan Hlas
„Tu písničku mám rád, protože jí mají rády děti. Když ji zpívá pětiletá vnučka, tak mám radost,“ přiznává zpěvák v Blízkých setkáních.
„Sprostá slova jsem tu nepoužil prvoplánově. Byl to spíš takový šrapnel, naštvání kluka, který přišel o holku. V tomhle jsem stará škola, nemám to moc rád. Učil mě to i Láďa Smoljak, který vždy říkal: Odměřit je, nepoužívat zbytečně. To jsem od něj trochu odkoukal. A v žádné jiné písničce je nemám,“ konstatuje Ivan Hlas.
Je to dobrý, ale zahraj Na kolena
„Tuhle písničku mají rády děti a já jsem rád. Na koncert vždycky chodily. Dřív i teď. Přijde celá rodinka a o přestávce mě malej kluk zatahá za kalhoty a říká: Strejdo, je to dobrý, ale zahraj Na kolena. Líbí se jim totiž, že jsou tam sprostá slova. To děti baví si zasprosťačit,“ směje se Ivan Hlas.
Jak reagovali rodiče na jeho hraní? Co si zpíval s maminkou? Co mu pomáhá při psaní textů?
Související
-
Zařekl jsem se, že nebudu psát o lásce. Ale nikdy neříkej nikdy, připouští Pokáč
„Začal jsem psát svoje písničky, protože mi přišlo, že 90 % jich je o lásce. Je to v pořádku, ale chtěl jsem se odlišit,“ vysvětluje zpěvák v Blízkých setkáních.
-
Píseň Levandulová vznikla jako nadsázka, přiznává Michal Horáček
„Když jsem ji pro Hanu Hegerovou psal, nepočítal jsem s tím, že se stane takovým hitem,“ vypráví textař, básník a spisovatel v Blízkých setkáních.
-
Někdy se musím držet, abych se nesmála sama sobě, říká Aneta Langerová o písních z počátku kariéry
První strana nového alba Dvě slunce je taková zasněná, naopak uvnitř jsou fotografie z reálného života, přibližuje podobu nového CD Aneta Langerová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.