Smrt dcery mi změnila pohled na život. Novým hárem teď dělám radost jiným. Zrcadlo Lucie Staňkové
Po dceřině smrti začala pracovat na plné obrátky. Je místostarostkou v Lužici u Mostu, začala zpívat ve sboru, udělala si kadeřnický kurz. Ten se jí hodí při práci v organizaci zajišťující onkologicky nemocným dětem paruky. Spolek Nové háro založila její dcera Markéta, která v 19 letech rakovině podlehla. Jak se se smrtí jediného dítěte Lucie Staňková vyrovnávala? A co jí práce s onkologicky nemocnými dětmi dává?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Myslíte si, že v paruce poznáte pravé vlasy od umělých? Těžko. Jsou na vlas stejné!
České vlasy jsou ale rozhodně nejjemnější, a přitom nejpevnější. Proč je dobré je do paruky smíchat s italskými nebo německými? A kdy je dobrá volba paruky z umělých vlasů?
-
Pracovala s Vogue i Jamiem Oliverem. Kvůli rakovině zná i dno. Zrcadlo výtvarnice Elišky Podzimkové
Jako malá prodělala rakovinu mízních uzlin. Dnes pomáhá dětem sebrat odvahu a porvat se se zákeřnou nemocí. Právě jim je určen její osobitý animovaný projekt Plešouni.
-
Nevěděla jsem, jak zastavit vlak, který se řítil mimo trať, popisuje Helena Dvořáková důvod rakoviny
Nová rodina, děti, divadlo. Bylo toho na ni moc a mělo to následky. „Měla jsem odhadnout, kde je moje hranice. To je to, co jsem měla pochopit,“ shrnuje nelehkou etapu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://dvojka.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://dvojka.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.