Sherlock Holmes. Na svět ho přivedl britský spisovatel Arthur Conan Doyle

Hrdinu čtyř románů a šestapadesáti povídek přivedl na svět britský spisovatel Arthur Conan Doyle. A také mu přisoudil datum narození 6. ledna roku 1854. Tehdy se „narodil“ Sherlock Holmes. Do detailu promyšlená literární postava soukromého detektiva oplývajícího netradičními vlastnostmi a mimořádnými schopnostmi, obdařeného dokonalým logickým myšlením a smyslem pro spravedlnost si rok od roku získávala srdce lidí po celém světě.

Jmého Sherlocka Holmese coby nejlepšího detektiva na světě se stalo součástí historie. Jeho příběhy se odehrávají od druhé poloviny 19. století do počátku 20. století. Kromě knižní podoby ožily také na filmovém plátně, v televizi nebo v rozhlase.

Další Příběhy z kalendáře poslouchejte online na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Zuzana Ptáčková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.