Šárka Kosková: Král řeky

1. březen 2020

Pohádka o chamtivosti a lásce s Kamilem Halbichem,  Janou Strykovou, Jaroslavem Satoranským, Matějem Hádkem a dalšími. Poslouchejte do neděle 8. března 2020.

Starý rybář má jen jedinou radost a starost zároveň: jeho dcera Bolenka stůně. Při životě ji drží hlavně otcova péče a návrat milovaného Matouše. Vtom se objeví Král řeky, do níž se vlévají všechny vody z okolí, včetně slzí, které nešťastný rybář vyplakal, a daruje mu prsten pro Bolenku. Ta se do druhého dne jako zázrakem uzdraví.

V nedalekém městě se zatím odehrává jiný láskyplný příběh mezi bohatým kupcem Janem a jeho ženou Evelýnou, do kterého však vstoupí závistivá služka a kupcův bratr. Začnou mladou paní popichovat a navádět, jen ať si řádně prověří manželovu lásku. A onen kouzelný prsten v tom sehraje svoji roli.

Dokáže přinést štěstí, ale navlečen na nesprávné ruce má účinek přesně opačný. Je totiž symbolem čisté, ničím nezatížené lásky.

Účinkují: Jana Stryková, Veronika Kubařová, Kamil Halbich, Jaroslav Satoranský, Miroslava Pleštilová, Jiří Klem, Matouš Ruml a Matěj Hádek
Autor
: Šárka Kosková
Režie: Vlado Rusko
Hudba: Přemysl Kučera
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2013.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.