Sama jsem překvapená, kam se ta moje řeka hrne, přiznává vítězka soutěže Peče celá země

1. březen 2022

Zvítězila v populární televizní soutěži a před ní se otevřela celá škála nových profesí. „Je to takové sci-fi. Je to těžké,“ ujišťuje Petra Burianová v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Chvilkami mám pocit, že je to devatero řemesel, desátá bída,“ přiznává Petra Burianová. „Sama jsem překvapená, kam se ta moje řeka hrne. Před dvěma roky bych nikdy neřekla, že budu moderovat pořad pro Českou televizi, a budu zvaná na různé akce. Ale jdu s tou řekou a pokorně se snažím,“ vyznává se.

Na place je to náročné

„Necítím se ani cukrářka, ani kuchařka, ani moderátorka. A teď už se bohužel necítím ani jako právník,“ vypočítává Petra Burianová, kterou do soutěže přihlásily děti. „Nejsem soutěživá. Přesto se mi podařilo vyhrát a děti mě koučují dodnes,“ usmívá se.

„Ono to všechno vypadá v televizi poeticky a krásně, ale je tam zima a hlad,“ přibližuje své pocity z natáčení.

„Fakt je to náročné a jsem strašně unavená. Dva roky jsem neměla dovolenou. Těším se, že do Vánoc se hodně zklidním a naberu síly na další boj,“ uzavírá Petra Burianová, vítězka soutěže Peče celá země.

Jaké zážitky si odnesla ze soutěže? Kolik má dětí? Má vztah k půdě? Co pěstuje a co ne? Co nového připravuje?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová