Rvačka v židovském ghettu. Když boxerský šampion v roce 1944 nasadil život za svého židovského trenéra
„Boxer má hlavu na to, aby myslel. Ne aby si do ní nechal tlouct,“ říkal Július Torma, boxer, který v roce 1948 vybojoval pro Československo historicky první zlatou olympijskou medaili. Svého času nebylo u nás populárnějšího boxera. Jeho rychlost, postřeh a inteligenci obdivovali po celém světě. Fascinoval svým zjevem i odvahou. Málokdo ale znal jeho tajemství: na podzim 1944 se rozhodl nasadit život pro svého uvězněného židovského trenéra. Odhalení Stanislava Motla.
Související
-
„Je to umění. A když ne, jsou to jatka,“ říká Rosťa Osička. O boxu, nebo o tancování?
„Sportovní etapa je za mnou. Už mě to nebaví. Teď to učím,“ říká boxer, který vybojoval 268 vítězných soubojů. Ten ve StarDance byl spíš vítězstvím sama nad sebou, říká.
-
Adidas: Výrobce sportovních bot, který vyrostl na bratrské nenávisti
Rodinný německý podnik rozdělila povinnost vyrábět pro Wehrmacht a hlavně nutnost vstoupit během druhé světové války do Národně socialistické německé dělnické strany.
-
Milan Hein se netají ničím. Ani mistrovským titulem v boxu, ani svou orientací
Divadelní principál Milan Hein si svou vždycky vyboxoval. Měl k tomu výbornou sportovní průpravu i sparring partnera. Sestru Martu Skarlandtovou, divadelní autorku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.