Rodila doma. „Rozhodla jsem se zlomit rodinnou kletbu,“ svěřuje se herečka Aneta Krejčíková
Rodila doma, přestože prý má k porodu velký respekt. „U prvního bych si to netroufla, ale jsem z rodiny, kde s ním žádná žena nemá dobrou zkušenost,“ vysvětluje herečka. „Už když jsem byla dítětem, způsobilo to ve mně trauma.“ Co je pro ni zdrojem energie? Zpívá si ráda? Považuje činohru za základ herectví? Co ji bavilo na seriálu Volha? O čem se nová inscenace v Divadle na Vinohradech? Kde a jak se seznámila se svým manželem?
Už jako dítě přemýšlela o tom, že nechce zažít „tu velkou bolest, o které všichni mluví“.
„Řekla jsem si, že to tak nechci, a také jsem to tak neměla. Rozhodla jsem se zlomit tu kletbu a musím říct, že se mi to vážně povedlo,“ pochvaluje si Aneta Krejčíková, která o domácím porodu uvažovala už při tom prvním, klasickém. „Tam mě ten strach a respekt ještě nepustil.“
Kde by to bylo, kdyby měla rodit potřetí? „To by mě samotnou zajímalo. Mám dvě zkušenosti. U toho prvního jsem miminko skoro neměla u sebe a to pro mě bylo stresující. Nebyla to úplně příjemná zkušenost. Poporodní péče je za mě lepší doma,“ uzavírá herečka v Blízkých setkáních.
Související
-
Matouš Ruml za sebou má dva domácí porody. „Přijal jsem tu zodpovědnost se vším všudy“
Thálii má za roli Chaplina. Spojuje ho s ním prý chuť rozdávat lidem radost. V soukromém životě se ale rozcházejí. A Matouš Ruml, táta tří dětí, ví proč.
-
Dnes je průměrný věk prvorodiček 30 let. A to je špatně, varuje porodník Pavel Calda
Jeden z nejkrásnějších zážitků je příchod nového života a porodník s tím souhlasí. „Jsem u něčeho, co mi každý den dobíjí baterky,“ svěřil se Tereze Kostkové Pavel Calda.
-
První pražská porodnice. Nabízela místo pro dvacet rodiček
První pražskou porodnici založila 22. listopadu 1762 císařovna Marie Terezie. Budova vyrostla v Soukenické ulici a první dítě se v ní narodilo roku 1766.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka