Rikki Tikki Tavi. Dobrodružný příběh na motivy povídky Rudyarda Kiplinga o přátelství člověka a šelmy

9. červenec 2022

Vedro, prudké deště, špína, tygři a hadi... Malého munga Rikki Tikki Taviho vyplavila voda z jeho rodného doupěte. Šelma podobná kočce se dostala až na zahradu domu, kde žije malý Teddy se svými rodiči. Rodina si nezvaného návštěvníka brzy ochočila, a dokonce mu dovolila přespávat v Teddyho pokoji! Jak se jim mungo odvděčí? Ladislav Mrkvička vám bude vyprávět příběh o nečekaném vztahu odvážné šelmičky a její nové lidské rodiny, kterou ohrožují dva smrtelně nebezpeční hadi.

Osoby a obsazení: Ladislav Mrkvička (vypravěč), Martin Sobotka (Rikki Tikki), František Med (Teddy), František Němec (otec), Růžena Merunková (matka), Pavel Trávníček (Darzí), Jitka Molavcová (darzího žena), Jaroslav Kepka (Nag), Miroslava Hozová (Nagaina), Simona Stašová (Chuchundra), Antonín Hardt (Karait) a Luděk Nešleha (pobočník)
Napsala: Martina Drijverová na motivy stejnojmenné povídky Rudyarda Kiplinga
Dramaturgie: Ivan Hejna
Překlad: Wanda Zámecká
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Zvukové efekty: Jiří Binek
Zvuková spolupráce: Dana Vondrková a Tomáš Pergl
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: v roce 1993
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.