„Říkal mi nevlastní synáčku.“ S režisérem Weinlichem k sobě měli blízko, vzpomíná Jiří Langmajer
Rozhlasový režisér Karel Weinlich sehrál v jeho životě klíčovou roli. „Byl to můj první velký učitel toho, jak mám přistupovat k mikrofonu a jak v rozhlase pracovat,“ vzpomíná. Bylo natáčení filmu na Bali pohodové, či složité? Proč se rozhodl pro výstup na vysokou horu, když má strach z výšek? Co mají podle něj dělat muži po padesátce? Co je pro něj důležité u žen?
S Karlem Weinlichem k sobě prý měli velmi blízko i jako lidé. „On mi říkal nevlastní synáčku, já jemu nevlastní tatínku a psal mi imaginární deník o ženských, které měl rád. Tenhle pán mě měl rád i v době, kdy jsem prožíval své nejhorší chvíle.“
„Měl jsem období, kdy slovo pokora nemělo v mém životě co dělat. Točil jsem s velkými hvězdami, jako byl třeba Vlastimil Brodský. Škoda, že jsem byl mladý a nedokázal toho nasát víc. Ale pamatuju si to a později mě to profilovalo v herecké práci,“ přiznává Jiří Langmajer.
Teď poleze v Nepálu s partou několika lidí (včetně moderátora a polárníka Petra Horkého) na šestitisícovou horu. „Na věci se rád připravuju a to souvisí právě s Karlem Weinlichem, se kterým jsme měli tu pohádku vždycky dobře připravenou. A připravenému štěstí přeje. Čím víc tomu dám, tím líp to dopadne,“ uzavírá herec v Blízkých setkáních.
Související
-
„Při taneční scéně jsem měl úplně zpocenou podprsenku.“ Jiří Langmajer o filmu Po čem muži touží 2
Když točím, dám si ledovou sprchu, tunu potravinových doplňků a jedu, přibližuje herec Jiří Langmajer. Nevadí mu, že do Prahy dojíždí 100 km? O čem si povídá se svým psem?
-
Jiří Langmajer: Už jsem se zklidnil. Z toho plamene už jsou jen uhlíky
Teď jsme rozhodně tlustší, taky jsme zestárli, ale ten esprit je tam pořád jako zamlada, říká Jiří Langmajer, který vstoupil jako host do Partičky.
-
Adéla Gondíková se nepřestává tetelit. „Mě život strašně baví. Pořád“
Adéla Gondíková je známá herečka a moderátorka, ke které vždycky patří úsměv a dobrá nálada. Jak řekla Tereze Kostkové, nepřestává se cítit šťastná.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.