„Relaxuju na sále. Nemám u sebe mobil,“ vtipkuje Pirkův nástupce Ivan Netuka

7. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivan Netuka

Být přednostou Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEMu je prý pro něj závazek. „Jan Pirk i jeho předchůdci jsou tak velká jména, že nebylo jednoduché navazovat,“ přiznává.

„Přistupoval jsem k tomu s velkou pokorou. Jan Pirk i jeho předchůdci jsou tak velká jména, že nebylo jednoduché navazovat. Člověk se těšil, ale je za tím velká práce a zodpovědnost,“ vzpomíná profesor Ivan Netuka na chvíli, kdy se stal přednostou.

„Jako mladý sekundář jsem si říkal, jak ten život bude jednodušší, až se stanu zkušeným operatérem. Ale byla to naivní představa,“ připouští v Blízkých setkáních Terezy Kostkové.

Operace? Radost!

Chod kliniky, administrativa, výchova mladé generace... K tomu pravidelně operuje. „Je možné být nehrajícím kapitánem daviscupového týmu, ale není možné být neoperujícím přednostou kliniky kardiovaskulární chirurgie,“ glosuje.

„Operační sál je pro mě velká radost a místo největšího klidu. Nemám u sebe mobilní telefon, nemusím podepisovat žádné papíry a můžu si ten výkon užívat s týmem na operačním sále s trochou dobré hudby. Je to velký relax. Jsem šťastlivec, kterému je práce koníčkem. A těším se na operační sál.

Jaký byl cíl jeho cesty do Kazachstánu a co se mu tam přihodilo? Jsou cesty chirurgů do zahraničí běžnou záležitostí? Zažil ve své profesi zázrak?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související