Ráda peču. Ale nepotřebuju to jíst. Nejlepší fáze je jít do sklepa pro marmeládu a dělat degustaci, vtipkuje Lucie Polišenská

15. prosinec 2022

„Peču klasické věci. Perníky. Ale kamarádka mi říká, že jsem jak chráněná dílna,“ glosuje herečka před publikem v Radiocafé Vinohradská 12 během natáčení Blízkých setkání. „Dřív jsem z perníku vyráběla různé obličeje. Jednou jsem třeba dvě hodiny vyráběla z perníku Viktora Preisse.“ Jak se jí žije na statku? Jaké je její vlastní zoo? Proč tak ráda zpívá, ale zároveň nechce zpívat sólo před lidmi? Jak se slaví Vánoce u nich doma? A proč tak dlouho vydržela u jednoho seriálu?

„Ráda peču. Ale nepotřebuju to jest,“ říká pomoravsku herečka Lucie Polišenská. „Mám nevlastní sestru, která peče úplně dokonale. Má všechno malinké, stejné, všude hvězdičky a další krávoviny. Když ta mi ukáže cukroví, tak mám pak deprese,“ směje se.

„Dělám perníčky, rohlíčky a linecké. Protože mám vlastní marmelády. V létě je udělám a pak v zimě jdu do sklepa. To miluju. To je ta nejlepší fáze na světě. Když jdu do sklepa, mám to tam vyskládané od leča až po meruňkovou marmeládu a udělám degustační menu a různě to poslepuju.“

autoři: Tereza Kostková , rota

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.