První turistická trasa. Den, který změnil život milovníkům výletů

Zdaleka ne ve všech zemích je zvykem chodit na procházky i delší výlety do přírody pěšky. 11. květen 1889 změnil milovníkům výletů život. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas. Napsala Michaela Váňová.

Aby si výletník cestu užil, nejenže si musí dobře zabalit, pořádně se obléct a najít někoho, s kým si výlet užije, musí ale také vybrat tu správnou trasu, která odpovídá jeho schopnostem a třeba i náladě. A takový výletník to na rozdíl od jiných zemí světa má v České republice opravdu snadné.

České značení je nebývale spolehlivé

Stačí otevřít turistickou mapu, najít červenou, zelenou, modrou nebo žlutou čáru a už může zvesela a bez obav vyrazit. České značení je totiž nebývale spolehlivé a z tisíce cest si vybere opravdu každý.

Právě 11. května 1889 první označovací družstvo Klubu českých turistů vyrazilo do oblíbeného údolí Štěchovic, aby tady označilo historicky první turistickou trasu v českých zemích.

Další Příběhy z kalendáře patří panovnici, které se přezdívalo 'tchýně Evropy'.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související