Proč Jaroslav Němec jako ředitel Arcidiecézní charity Praha nepoužívá slova věřící a nevěřící?
Má něco společného práce poštovního doručovatele a charita? Považuje propojení charity s katolickou církví za omezení nebo výhodu? Co ho vedlo k tomu, že vedle svých sedmi dětí ještě na dálku pomáhal dalším čtyřem v Litvě a Bělorusku? Čím si vysloužil výsadu, že může vjet do katedrály na koni? Proč jako ředitel nepoužívá slova věřící a nevěřící? Je pro něho stejně důležitá materiální i duchovní stránka pomoci potřebným? Je charita poslání nebo spíše životní styl?
Související
-
Profesionál musí mít srdce, zdůrazňuje Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno
Jak má vypadat správný manažer 3. tisíciletí? Daří se i v této době získávat sponzory a dobrovolníky? Jak to teď vypadá v místech, které v létě postihlo tornádo?
-
Host: Jan Hanuš, ředitel Charity Opava
Co věděl o životě lidí se zrakovým postižením, ještě než s nimi začal pracovat? Mohou si i lidé se zrakovým handicapem přečíst knížku nebo sledovat v televizi film?
-
Mezi charitou a podnikáním není velký rozdíl, ujišťuje Dobrý anděl Petr Sýkora
Prodal úspěšnou firmu a založil nadaci, která pomáhá rodinám s dětmi s rakovinou. Na otázku proč nešel dál v podnikání, má Petr Sýkora stručnou odpověď.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.