Přepadení národní banky. Trezorová parodie na gangsterky s Františkem Filipovským a Iljou Rackem

5. listopad 2022

Původní rozhlasová komedie Oldřicha Daňka vypráví o rafinovaném podvodu a loupeži, jejíž strůjci se kryjí maskami předstírané mravnosti. Děj je založený na vynálezu fiktivního léku, který by údajně mohl nahradit instituci vězení. Hra pardoující postupy gangsterských příběhů je plná vtipných dialogů, politických narážek a dává příležitost zamyslet se nad manipulovatelností světa. Příběh napsaný a natočený na konci 60. let se své premiéry dočkal až v srpnu 1990. 

Osoby a obsazení: Valtr Taub (Albert, správce vězení), Jiří Němeček (ministr spravedlnosti), Alena Vránová (sekretářka Jitka), Ilja Racek (Josef Stein), Karel Máj (táta), Ivo Gübel (Beno Valdman), František Filipovský (pan Grencl), Karolina Slunéčková (Alena Broková), Milan Mach (hlasatel), Josef Chvalina (tichý úředník), v dalších rolích Arnošt Faltýnek, Josef Gruss, Jaroslava Drmlová, Hana Makovičková, Věra Budilová, Jiří Suk, Vladimír Krška, Vladimír Švec, Ladislav Kazda, Zdeněk Hodr, Jiří Hurta, Rudolf Pellar a Artuš Kalous
Napsal: Oldřich Daněk
Dramaturgie: Jaroslava Strejčková
Zvuková spolupráce: Ivan Holeček, Miroš Svatoň, Radislav Nikodém a Anna Halbichová
Režie: Jiří Horčička
Natočeno: v roce 1969

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související