Eduard Fiker: Nikdo není vinen. Detektivka z předválečné Prahy s Ivanem Trojanem v hlavní roli

30. říjen 2022

Příběh je zasazen do atmosféry pražské periferie. Hlavní postavou událostí souvisejících s loupeží a dvěma záhadnými vraždami, je jistý obchodní zástupce, který se ocitne bez prostředků. S žádostí o pomoc nepochodí u svých příbuzných, a to ho zavede do kontaktu se světem zločinu... Eduard Fiker se zasloužil o rozkvět detektivního žánru v české literatuře. Podobně jako Emil Vachek čerpal náměty ke svým kriminalistickým příběhům z atmosféry předválečné republiky.

Osoby a obsazení: Ivan Trojan (inženýr Ivan Karas), Jiří Čapka (kasař Josef Plačík), Zuzana Bydžovská (Plačíkova milenka Máňa), Miroslav Táborský (člen kasařské party Lojza Platnýř), František Němec (obchodník s auty Halnák), Luba Skořepová (bába modlářka), Zdeněk Žák (inpektor), Ladislav Trojan (strážník), Jaroslav Someš (inženýr), Radan Rusev (Flinta), Jan Szymik (Káranec, člen Plačíkovy party), Martin Velda (Tonda, člen Plačíkovy party), Jiří Knot (Vincek, člen Plačíkovy party), Vladimír Marek (muž), Ludmila Engelová (služebná), Josef Červinka (hlasy), Lilian Malkinová (pískání) a Jiří Holý
Napsal: Josef Hlavnička na motivy románu Eduarda Fikera
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Zvukový mistr: Ladislav Reich
Zvuková spolupráce: Jana Fišerová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Lída Engelová
Natočeno: v roce 1997

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související