Pravda o útěku nejslavnějšího vězně na Špilberku. Stanislav Motl odhaluje Tajemství barona Trencka
Znáte to z filmových hororů. Někdo zemřel, jeho smrt byla ale jen zdánlivá a po požití nějaké látky ten mrtvý znovu ožil. Podle některých legend se právě s pomocí nějakých takových látek se kdysi pokusil o útěk z žaláře na hradě Špilberk nejslavnější zdejší vězeň baron Franz Trenck. Je to úplná báchorka nebo na tom může být alespoň něco málo pravdy? A co když látky způsobující zdánlivou smrt dodnes existují, ale jsou přísně utajovány? Pátrání Stanislava Motla.
Související
-
545. schůzka: Život a skutky daleko známého barona Františka von der Trenck
V době tereziánské nalézáme ku potěšení svému a jak se zdá i posluchačskému věru pestrou galerii osobností, o nichž by bylo hříchem se nezmínit.
-
613. schůzka: Citadela
Citadela je samostatný pevnostní objekt uvnitř všech druhů pevností a opevněných i pevnostních měst, dislokovaný nejčastěji uprostřed opevněného prostoru.
-
Zákulisí Marie Terezie: Kdo byl Evžen Savojský? Malý muž s nejrozsáhlejší sítí špionů v Evropě
Ovlivňoval osud Rakouska a dějin jeho umění i kultury. Taky byl generalissimem rakouských Habsburků a jedním z nejvýznamnějších vojevůdců moderní historie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.