Praha je pro mě pořád hlavní město. A milované, vyznává se slovenská herečka Zuzana Kronerová

23. srpen 2022

Pendluje mezi Prahou a Bratislavou. „Je na tom pěkné to, že když jsem dlouho v Praze, tak se těším na Slovensko, a naopak. Takže se vlastně pořád těším,“ pochvaluje si v Blízkých setkáních. Na která představení by pozvala? Dával jí otec rady do života? Účinkuje ráda ve studentských filmech? Čím teď žije? Poslechněte si v audiu.

„Vlak je můj oblíbený dopravní prostředek. Mám k nim romantický vztah. Možná proto, že dědeček byl železničář.“ Pořád někam cestuje, něco zapomíná a ztrácí věci. „To je pro mě typické. Takovým lidem jako jsem já, se říká umělec života. Jinak řečeno, že dělají ze života umění,“ směje se známá herečka.

Rozdělení Československa ji rozesmutnilo. „Je to škoda, ale jsme společně v Evropě, takže to berme optimisticky. Ale Praha je pro mě pořád hlavní město. A milované město. Je to pro mě divné, ale jsem tu cizinec. Přesto je třeba brát to sportovně,“ uzavírá Zuzana Kronerová.

autoři: Aleš Cibulka , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.