Pracuji s lidmi, kteří se ocitli v pasti. Pomáhám jim obnovit jejich duši. Zrcadlo Jany Hradilkové

19. březen 2024

Jana Hradilková je básnířka, učitelka a organizátorka aktivit na pomoc uprchlíkům. Její poslední komunitní projekt s názvem Salon Žinka je otevřený dámský klub. Navazuje na Café Žinka, důstojné místo pro setkávání žen z Ukrajiny. Altruismus, spolkaření a hlas žen v tomto světě jsou pro ni dlouhodobými tématy. Proč založila zrovna kavárnu? Jaké místo má v jejím životě poezie a hudba? A jak můžou být v přístupu k uprchlíkům z Ukrajiny nápomocnější lidé okolo?

Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

autor: Eva Lammelová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.