Práce s Honzou Hřebejkem je nabíjející, inspirující, ale není jednoduchá, popisuje Petra Hřebíčková

13. září 2022

„Je to kreativní a zábavné.“ Tak mluví Petra Hřebíčková o natáčení seriálu Pozadí událostí. Kvůli roli si nechala přebarvit vlasy do zrzava. „Pomohlo mi to cítit se jako šedá myška.“ Kde všude se seriál natáčel? Měnila si barvu vlasů kvůli nějaké jiné roli? Jak všechno s dětmi a rodinou zvládá? Cítí na jevišti trému? Má filmovou zkušenost s nahotou? Poslechněte si v audiu.

S režisérem Hřebejkem dokonce přemýšleli, jestli herečka nemá přidat pár kil. „Vnější změna mi pomáhá dostat se k vnitřnímu cítění postavy,“ vysvětluje.        

„Práce s Honzou Hřebejkem je velmi nabíjející, inspirující a není úplně jednoduchá. Nestačí naučit se text, ale musíte počítat s tím, že všechno bude jinak a bude se vycházet z hlavně z postav a situace. Je to kreativní a zábavná práce.“

„Když je potřeba situace dotvořit, mění se texty, vymýšlejí se i nová slova. Je potřeba znát svoji postavu, být perfektně připraven. Baví mě to, protože v mantinelech daných scénářem si můžu hrát. Je to někdy náročnější, ale práce tak není jen plněním příkazů. Člověk může i něco přinášet,“ pochvaluje si Petra Hřebíčková.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.