Pozor na nevěry, až se situace uvolní, apeluje vztahový psycholog a párový terapeut Pavel Rataj

24. srpen 2021

„Až se vrátíme do normálu, začnou být nevěry téma číslo jedna, protože lidé jsou strašně frustrovaní, přetížení a nedocenění,“ varuje odborník.

„Tito vyprahlí lidé se vrátí do svých prací, kde budou další vyprahlí lidé, a spustí se lavina,“ popisuje budoucí chování lidí.

Viceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR pobízí: „Zastavte se už teď. Přijdou problémy a je potřeba, abychom na ně byli připraveni. Nebude to znak nekvalitního partnera, ale velkého hladu po prostoru, svobodě, ocenění a uznání. Dejte na to pozor.“

Hledejme správného partnera v tom člověku, kterého máme

„Zamilovanost je adrenalinová jízda a každému z ní tak trochu vlají vlasy. Je to jako Matějská pouť. Láska je taky pouť, ale do Compostely. Tam máte odřené boty a jdete 2000 kilometrů, jednou v dešti, jindy ovšem v záři slunce. Partnerský vztah získáváme po cestě,“ zdůrazňuje Pavel Rataj, který vnímá manželské vztahy (včetně toho svého) jako dobrodružství.

Proč vyznává celostní partnerství a co to znamená? Jak podle něj máme předávat dětem správné vzorce pro spokojený život?  A na co se máme ptát sami sebe ve chvíli, kdy procházíme partnerskou krizí?

Proč vyznává celostní partnerství a co to znamená? Jak podle něj máme předávat dětem správné vzorce pro spokojený život? Moderuje Barbora Chuecos.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...