Pořád mám nálepku stepujícího herce, ale nevadí mi to, tvrdí Denny Ratajský
Od dětství ho bavil tanec a stepovat začal v osmi letech. „Z folkloru jsem přešel ke společenským tancům. Partnerky mi ale ne vždy vyhovovaly a step jsem mohl dělat sám. Cítil jsem se svobodný a nebyl na nic vázaný,“ vysvětluje. Jak trávil dětství? Má kroj? Které své role považuje za zásadní? Zpívá dobře a rád? Zakotvil v některém divadle? Kde se cítí doma? Má strach z výšek? Co chystá a na co by pozval?
Denny Ratajský získal ve stepu titul mistra světa. Dostat se na vrchol nebylo jednoduché. „Byly to slzy, krev a pot. Bylo mi 11 let a každý rok jsem jezdil do Vídně, kde jsem se učil. Byla to tam jiná liga. Pak jsem začal jezdit na soutěže a získal v roce 1992 titul mistra světa.“
Pak u něj divadlo začalo přebíjet tanec. „Měl jsem dost soutěží a cestování. V Brně mě chytlo divadlo, i když jsem se stepu nevzdal. Kdybych nebyl hercem, tak tancuju. Pořád mám nálepku stepující herec, ale nevadí mi to. Stepuju už dnes jen v hudebním divadle Karlín v muzikálu Slunce, seno, jahody a musím udýchat šest minut,“ uzavírá tanečník a herec Denny Ratajský.
Související
-
Když jsem se díval na StarDance, říkal jsem si, že to není nic pro mě, vzpomíná Jan Onder
„Možná je to boží znamení,“ vzpomíná tanečník na chvíli, kdy byl před lety osloven Českou televizí, aby se zúčastnil soutěže StarDance.
-
Vždycky jsem chtěl tančit, ale už to bolí a cítím úplně všechno, přiznává herec a tanečník Jan Révai
Původně na divadlo vůbec nepomýšlel. „Vždycky jsem chtěl tančit. Ale když mě dnes někdo představí jako tanečníka, připadá mi to hloupé,“ přiznává herec.
-
Výherkyně StarDance herečka Darija Pavlovičová: Účinkování v soutěži mi dalo do hlavy klid a řád
Zvítězila v taneční soutěži StarDance. „Mám pocit, že se to stalo v nějakém snu. Je to až nereálné. Teprve když o tom můžu mluvit, uvědomuji si, že je to pravda,“ těší se.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.