Pokáč živě akusticky. Koncert a rozhovor ve Dvojce u piana
Zpěvák a skladatel Pokáč vystoupil v hudební talkshow Jiřího Holoubka a publiku v Radiocafé Vinohradská 12 zazpíval některé své známé hity.
Na čí hudbě vyrůstal? „Srdcovou kapelu, kterou jsem poslouchal nejvíc, a občas ji poslouchám doteď, je skupina Lunetic. Měli fajn melodie. V hudebce na koncertech jsem je chtěl hrát. Odrůstal jsem na boy bandech Lunetic a Beckstreet Boys. A nestydím se za to,“ tvrdí Pokáč.
Texty jeho písní jsou svérázné a často úsměvné. Bere je posluchačstvo vážně? „Primárně na internetu,“ odpovídá. „Měl jsem vždycky rád humor s nadsázkou. Ale ne každý to má rád. Nejsem tady ale od toho, abych vysvětloval texty svých písniček.“
„Třeba minulý rok vyšla písnička Nejlepší lék je víno. Pak byly pobouřené reakce, že matkám na mateřské doporučuji víno. Abych to uvedl na pravou míru: Není to tak! Je tady i vodka. Možností je spousta,“ žertuje Pokáč za smíchu publika v Radiocafé Vinohradská 12.
Související
-
Zařekl jsem se, že nebudu psát o lásce. Ale nikdy neříkej nikdy, připouští Pokáč
„Začal jsem psát svoje písničky, protože mi přišlo, že 90 % jich je o lásce. Je to v pořádku, ale chtěl jsem se odlišit,“ vysvětluje zpěvák v Blízkých setkáních.
-
V textech se moc nepiplám. K ničemu to nevede, myslí si Pokáč
Písničky doslova chrlí jednu za druhou. „Vytvořit nějakou písničku by mi trvalo asi deset vteřin. Ale vytvořit dobrou písničku asi deset minut,“ říká zpěvák a hudebník.
-
Dvojka u piana – 100 let rozhlasu! Ondřej Ruml a Tereza Mašková s velkými rozhlasovými hity!
Oba zpěváci vystoupili živě v hudební talkshow Jiřího Holoubka z Radiocafé Vinohradská 12. Popřáli Českému rozhlasu k výročí a zazpívali největší hity, které zněly v éteru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.