O pořadu Pohádka

Klasické i původní nové audio pohádky pro děti i dospělé, vysílané v neděli nebo ve svátek po obědě. Skutečný fenomén Českého rozhlasu.

Pohádka představuje první dotek se slovem, s příběhem. Dítěti pomáhá utvářet základní hodnoty a dospělým umožňuje rozptýlení a chvilkový návrat do světa dětství, kde dobro vždycky vítězí nad zlem.

Audio pohádka dává navíc dětem prostor pro rozvíjení fantazie a osobité představivosti. A to je důležité hlavně v dnešní době, orientované výhradně vizuálně. Poslouchejte ji s dětmi každou neděli nebo ve svátek po obědě na Dvojce.

Audio pohádka jako fenomén

Systematicky se repertoár dramatických pohádek začal vytvářet ve 40. letech. Od roku 1952 získala pohádka své pevné místo vždy v neděli po obědě a v následujících letech se stala skutečným fenoménem.

Jak pohádku poslouchat na dobrou noc?

Pokud ale hledáte pohádky pro děti na dobrou noc, máme pro vás řešení. Dvojka na stránkách Hry a četba je ale spolu s dalšími audioknihami mluveným slovem nabízí k on-line poslechu zdarma ještě týden po odvysílání. A někdy i déle.

Jak zdarma stáhnout?

Pohádky si díky aplikace mujRozhlas můžete i stáhnout do mobilu v mp3 podobně jako podcast na Spotify a poslouchat off-line třeba v autě nebo v posteli. Aplikace nabízí i funkci uspat, která vám pohádku na dobrou noc po čase sama vypne.

Ty nejlepší audiopohádky

Jako tradiční partner ankety Audiokniha roku Český rozhlas Dvojka na svých stránkách připravil výběr toho nejlepšího mluveného slova z vlastní nabídky. Najdete v něm jak rozhlasové pohádkové dramatizace, tak pohádková vyprávění skřítka Hajaji. Poslouchat můžete zdarma kdykoli. Příjemný poslech→

Některé audio pohádky ze zlatého fondu Českého rozhlasu nebo i nové bestsellery jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Pořad připravují

Další pořady

 • Úžasné životy

  Výrazné české osobnosti vzpomínají na lidi, kteří je svým dílem a životem inspirovali.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární magazín spojený s exkluzivní soutěží – přihlaste své jedinečné recepty a vyhrajte kuchyňské ceny v celkové hodnotě 100 000 Kč. Přihlaste se zde >>

 • Cestovatel

  Jedno léto, devět zemí a tisíce zážitků. Prostřednictvím rozhlasových vln se s námi vydáte do zemí, kam Češi rádi jezdí na letní dovolenou.

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.