O pořadu Pohádka

Pohádka

Audiopohádky pro nejmenší vysílané v neděli nebo ve svátek po obědě. Skutečný fenomén Českého rozhlasu. Dramatizace jak klasických, tak nových pohádkových příběhů, včetně původních rozhlasových.

Pohádka představuje první dotek se slovem, s příběhem. Dítěti pomáhá utvářet základní hodnoty a dospělým umožňuje rozptýlení a chvilkový návrat do světa dětství, kde dobro vždycky vítězí nad zlem.

Dramatická pohádka dává prostor pro rozvíjení fantazie a osobité představivosti. A to je důležité hlavně v dnešní době, orientované výhradně vizuálně.

Po odvysílání najdete pohádky také k on-line poslechu na webu. Pořady jsou ale autorsky chráněné, a tak mohou být zveřejněny pouze týden. Kdy a jak dlouho tam konkrétní pohádku najdete, zjistíte v sekci Pohádky.

Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková

Historie:
Systematicky se repertoár dramatických pohádek začal vytvářet ve 40. letech. Od roku 1952 získala pohádka své pevné místo vždy v neděli po obědě a v následujících letech se stala skutečným fenoménem. Audiozáznamy pořadu vkládáme po odvysílání do iRadia k on-line poslechu. Jsou tam ale jen týden.