Podej ruku

3. leden 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ruka

Příběh romského sirotka, který po odchodu z dětského domova skončil na ulici. A snahy jeho bývalého vychovatele, který se pokusil podat pomocnou ruku. Příběh má svůj začátek, epizody a zlomové události. Ne však konec. Dokument Ivana Studeného získal několik cen.

První dny Danovy volnosti a dospělosti připomínaly volný pád. Cesta z děcáku na ulici byla přímá, rychlá jízda bez zatáček. Skluzavka do špíny, zimy a samoty.

Rozhodnout se pomáhat dospělému klukovi, Romovi s velkýma nevinně plachýma očima a osobností dítěte, je docela snadné. Horší je zjištění, že to rozhodnutí, jakkoliv upřímné, nestačí. Důležitější je vědět jak. Ale ví to vůbec někdo?“

Vítěz Reportu 2011

Ivan Studený

Dokument Ivana Studeného zabodoval na jubilejním 20. ročníku přehlídky rozhlasové publicistiky a dokumentu Report 2011, kterou pořádá Sdružení pro rozhlasovou tvorbu.

Získal nejen vítězství v kategorii rozhlasový dokument, ale i hlavní Cenu generálního ředitele Českého rozhlasu a ocenění Zdeňka Boučka za originalitu zpracování.

Cena za originalitu

„Tohoto ocenění si ohromně považuji, protože na přehlídce Report 2011 byla konkurence mnoha skvělých pořadů. Ale vnímám je také jako impulz. Mám hned chuť se pustit do další práce,“ řekl oceněný autor.

„Také chci připomenout, že by nevznikl dobrý dokument bez podpory a dobrého zázemí ve českobudějovickém studiu Českého rozhlasu. Ani bez pomoci konkrétních kolegů. Například mistra zvuku Michala Koláře.“

autor: Ivan Studený
Spustit audio