Petra Janů: Už si zase skáču po jevišti

13. prosinec 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petra Janů

Patří k naším pěveckým stálicím. Na jevišti stojí přes 45 let, doma má spoustu cen a v životě jeden velký splněný sen. Zpívat pořád dokola svoje velké pecky jí neomrzelo a na pódiích ze sebe nepřestává vydávat maximum. Tak jako dřív.

Myslí si, že na změnu je vždycky ten správný čas. Takže za svůj život vystřídala pop, swing, rock i muzikál. A dnes? „Zkusila jsem všechno a každá ta etapa pro mě byla důležitá. A protože se život odehrává v kruzích, tak já jsem ho uzavřela tím, že jsem se vrátila ke svým rockovým začátkům a už zase si skáču po jevišti. Těším se na každý koncert a odezva je senzační. I když mě od toho někteří zrazovali a klepali si na čelo.“

A tak objíždí republiku se svým novým repertoárem i starými osvědčenými hity, na které mnozí čekají. „Nezazpívat jim to, na co si koupili lístek, by ode mě byla pěkná křivárna,“ říká v rozhovoru s moderátorkou Martinou Kociánovou a dodává: „Za druhé - děkuju pořád za to, že mám hity a lidi je pořád chtějí slyšet. Dávám jim je. A s láskou. Musím se smát těm dnešním zpěvákům jednoho hitu, kteří si stěžují, že už je to nudí. Měli by děkovat a každý den nosit k Antoníčkovi bůra!“

Jak vzpomíná na Semafor? Chtěla by dnes začínat? Jaký má vztah k novým médiím? Jaké má novinky ve svém repertoáru? Po kom zdědila talent?

autor: eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.