Petr Vodička: Hlasový umělec

Lesk a bída rozhlasové ilustrace. Groteskní mikrohra lehce inspirovaná Rackem A. P. Čechova. V hlavních rolích skuteční hlasoví umělci Ivan Trojan nebo Lukáš Hlavica. Poslouchejte do soboty 1. dubna 2017.

Představte si, že vám během rozhlasové debaty někdo začne popisovat, co mají hosté na sobě, jak vypadají, jak se tváří, kolik měří studio a co všechno se v něm nachází...


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Groteska Petra Vodičky nabízí pohled do světa „rozhlasové ilustrace“. Hlavní postavou je nezaměstnaný herec, který díky inzerátu získá práci v rádiu. Jeho šéf je totiž otráven z faktu, že toto médium nemá obraz. Kam takové jednání vede? A co čeká člověka, který se vypracuje v „hlasového umělce“?


Účinkují: Jaroslav Plesl, Ivan Trojan, Helena Dvořáková, Lukáš Hlavica, David Novotný, Josef Plechatý, Vasil Fridrich, Lucie Pernetová, Miroslav Hanuš a Lubor Šplíchal
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Scénář a režie: Petr Vodička
Natočeno v roce 2015

O autorovi

Petr Vodička (* 1974) studoval jadernou fyziku, medicínu i humanitní vědy, než propadl loutkám. Ještě jako student režie-dramaturgie získal angažmá v divadle Minor. Jako herec tam působil asi osm let. Většinu představení připravoval také autorsky nebo jako dramatizátor.

V současné době se živí jako režisér, autor a herec na volné noze. Je frontmanem kapely Orchestr Posledního Dne, pro niž píše texty. Za svou pohádku Babu a papoušek získal v roce 2014 cenu na festivalu Prix Bohemia Radio.

Čtěte také