Petr Nováček: "Volební kampaň opouští tradiční teritoria"

18. říjen 2013
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Nováček

Jak hodnotí komentátor Petr Nováček verdikt švýcarského federálního soudu ve věci privatizace Mostecké uhelné společnosti? Jakou lekci jsme dostali a co to bude znamenat? Zamysleli jsme se také nad obsahem předvolebních spotů i obsahem webových stránek politických stran.

Rozdíl v práci trestních orgánů

Jak hodnotí verdikt švýcarského federálního soudu ve věci privatizace Mostecké uhelné společnosti? Jakou lekci jsme dostali a co to bude znamenat? „Pro mě z toho vyplývá, že orgány činné v trestním řízení mohou pracovat jinak, než v minulosti pracovaly ty naše. Tedy rychleji a efektivněji. Rozsudek je prý velmi jednoznačný a formulace velmi zřetelné. Ukázalo se, že i takto složité případy lze vyšetřit a v přiměřené době odsoudit. Protože verdikt soudu, který nenásleduje v přiměřené době, ztrácí účinek.“

Volby a sociální sítě

Expert české politické scény se rovněž zamyslel nad obsahem i formou předvolebních spotů i obsahem webových stránek politických stran. Umějí strany využívat sociální sítě? „Volební kampaň opouští tradiční teritoria a to je úžasná věc. S politickou stranou lze navázat rychle kontakt a ta může udržovat zpětnou vazbu se svými příznivci a dedukovat, kam by měla kampaň směřovat. Jedna věc je ale získat přátele na internetu, druhá je dokázat tuto masu postrčit do volebních místností.“

Více si poslechněte v záznamu rozhovoru na začátku článku…

Petr Nováček
V rozhlase už léta operativně komentuje vnitropolitické události související s politickými stranami (vystudoval „Zeitgeschichte“), s politickými osobnostmi, s ústavním pořádkem a institucemi, volby všeho druhu a ledacos dalšího. Za tím účelem si po nocích telefonuje s politiky a nikoli například s milenkami. Vybaven od narození špatným zrakem a prý proto slušnou pamětí, k váženým a milým posluchačům hovořívá ne „z papíru“, nýbrž „z patra“.

"Jak to vidí" vysíláme od pondělí do pátku vždy v čase od 8:30 do 9:00 hodiny. (Přepis pořadu najdete na našich stránkách následující den, zvukový záznam do hodiny po odvysílání.)

Autorizovaným dodavatelem doslovných elektronických přepisů pořadů Českého rozhlasu je NEWTON Media, a.s. Texty neprocházejí korekturou.

autor: pno
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...