Petr Čtvrtníček o České sodě: Neumím si představit, že bychom z toho dnes odvysílali desetinu

22. květen 2018

Režíruje, hraje v divadle i v kapele a teď pro rozhlas načítá audioknihu Pavla Kosatíka 100 x TGM. Přesto má většina lidí Petra Čtvrtníčka pořád spojeného s pořadem Česká soda.

„V tý době tady nic takovýho nebylo a my neměli žádnou konkurenci. A hlavně jsme to brali zleva zprava. V televizi byla obrovská svoboda a my si v rámci nějakých mantinelů mohli dělat, co jsme chtěli. Neumím si představit, že bychom z toho dnes odvysílali desetinu. Nebo možná mám mylnou představu a třeba se to dá.“

Nad otázkou, co chystá, váhá. „Nechce se mi makat. Ne že bych měl moc peněz, ale chtěl jsem spíš přijít na to, co by mě bavilo a nedělat tisíc věcí najednou. Nechci si dávat tvůrčí pauzu. To jsou jen kecy! To je jen to, že člověk potřebuje změnit prášky a neví, co to udělá, nebo jde na nějakej detox.“

Začíná ale připravovat internetovou minisérii. „Nemůžu prozrazovat prostředí, aby to někdo neudělal taky. Černej humor tam bude obsažen měrou vrchovatou,“ slibuje. O seriálu, nové četbě z knihy 100 x TGM, hraní v kapele i jeho „vůdcovství“ lodě si poslechněte ze záznamu.

autoři: vlk , eh

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.