Pavel Tomeš: Léto z obou stran. Čte Petr Štěpán

Věčný optimista, životní nadšenec a zachránce světa je postižen nevysvětlitelnými, tajemnými útoky. O pomoc požádá svého bývalého spolužáka, rutinou úřadu již poněkud znaveného policistu. Co se stane, když ryzí pragmatik bude vystaven jevům mezi nebem a zemí? Povídka z projektu Báječné léto ve dvou od populární stand-up komika a spisovatele oceněného čtenáři v anketě Magnesia litera 2022.

Účinkuje: Petr Štěpán
Připravila: Zuzana Vlčková
Režie: Lukáš Kopecký
Premiéra: 12. 8. 2022

Pavel Tomeš je autor knih a stand-up komik, kterého můžete znát z TV pořadů Comedy club a Na stojáka. Pracoval jako reklamní textař a dříve i jako editor týdeníku Sedmička, kde vycházely jeho fejetony.

Po sbírkách fejetonů Tohle lidi hodně berou, Zápisky malého tyranosaura a Facky z Marsu, vydal humoristický román o smrti Až na ten konec dobrý. Za ten získal v roce 2022 Cenu čtenářů v anketě Magnesia litera.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...